Z miłą chęcią proponuję, albo nawet polecam odpoczynek w Szczyrku, ale do tego z koniecznie wybranym noclegiem z widokiem na uroczą okolicę – wtedy odpoczynek gwarantowany. Szczyrk jest turystycznie ciekawym, ładnym miejscem na odpoczynek, narty, piesze wyprawy – jest cicha a do tego spokojna. W Szczyrku super rozwija się całe zaplecze noclegowe oraz jest wiele stron internetowych publikujących informacje o wynajmowaniu noclegu w pokojach.

Z sezonu na sezon wyraźnie widzimy jak  przybywa wiele nowych pięknie położnych obiektów – pokoje z widokiem i do tego blisko innych atrakcji, dzisiaj jest receptą na przyciągnięcie Turystów. Choć ostatecznie to Turysta podejmie decyzję o wyborze, który pokój w Szczyrku zarezerwuje i spędzi w nim kilka dni.

Szczyrk alternatywą do Zakopanego?

Chyba nie do końca, jednak pomimo górskiego charakteru obu miejsc to jednak różnią się zbyt w wielu punktach, aby ocena mogła być sprawiedliwa i obiektywna.

Bardzo polecam wszystkie domy wczasowe w pobliżu cichych zakątkach. Jednakże, gdy chętnie korzystam z basenów to gorąco polecam noclegi na szczycie.